Neohodnoceno

lucerna nabíjecí Fenix CL26R

Varianta
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Kód: 70883-CERVENA 70883-ZELENA Zvolte variantu
1 699 Kč 1 404,13 Kč bez DPH
Kategorie: Svítilny

Max výdrž: 400 hod 
Napájení: 2x CR123A, 1x 18650, USB dobíjení 
Počet režimů: 
Vodotěsnost: IP66 (prudký déšť) 
Barva světla: Denní bílá (5500-6500 K), Červená 
Světelný zdroj: SMD diody 
Hmotnost: 165 g 


Fenix CL26R je praktická přenosná nabíjecí lucerna, kterou můžete použít pro osvětlení místnosti, stanu či pracovního stolu. Vysoce jasné diody ukryté pod válcovým difuzérem poskytují světelný tok až 400 lumenů (ANSI) a vydrží až 400 hodin. Lucerna je napájena Li-ion akumulátorem typu 18650 s kapacitou 2600 mAh (součást balení), který se nabíjí přímo v lucerně pomocí micro-USB konektoru. V případě nouze lze lucernu napájet i dvěma jednorázovými CR123A bateriemi. Lucerna nabízí celkem osm režimů svícení včetně spodního a bočního svícení a nechybí ani červené světlo, které nenarušuje adaptaci očí na tmu.

Boční svícení a spodní svícení jsou velmi praktické funkce výrazně šetřící energii. Hodí se zvláště v situacích, kdy není kruhové všesměrové osvětlení potřeba. Lucerna je také vybavena funkcí prodloužení výdrže. Při delším použití v režimech turbo (400 lumenů) a vysoký (150 lumenů) lucerna postupně snižuje výkon v malých krocích pro dosažení delší doby svícení.

Díky odolné a nárazuvzdorné konstrukci s krytím IP66 lze svítilnu bezpečně používat i v nepříznivém počasí (silný déšť). Horní strana lucerny je opatřena závěsným okem a silným neodymovým magnetem, takže ji lze snadno zavěsit či upevnit na cokoliv železného. Možnosti upevnění dále rozšiřuje závit na stativ, který je také na horní straně lucerny. Díky kompaktním rozměrům a váze 165 gramů je lucerna vhodná zvláště pro kempování a turistiku.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Parametry:

 • Světelným zdrojem jsou vysoce jasné SMD diody a červené LED.

 • Osm režimů výkonu: 400 lumenů (5 hodin) -> 150 lumenů (15 hodin) -> 40 lumenů (30 hodin) -> boční svícení 25 lumenů (58 hodin) -> spodní svícení 3 lumeny (240 hodin) -> spodní svícení 25 lumenů (58 hodin)  -> červené LED 1 lumen (200 hodin) -> červené blikání 1 lumen (400 hodin).

 • Měřeno s přibaleným Li-ion aku 18650 s kapacitou 2600 mAh.

 • Elektronika s funkcí prodloužené doby svícení a ochranou proti opačnému vložení baterií.

 • Akumulátor 18650 s kapacitou 2600 mAh již je součástí balení, jako náhradní lze použít libovolný 18650 akumulátor z naší nabídky. V případě nouze lze lucernu napájet i dvěma jednorázovými CR123A bateriemi.

 • Nabíjení přes micro-USB konektor.

 • Mrazuodolné provedení, akumulátor je dobře izolován proti nízkým teplotám, takže lze lucernu používat i při teplotách hluboko pod nulou.

 • Lucerna má paměť a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu (neplatí pro režimy červeného světla).

 • Vyrobeno z odolného plastu, lucerna je nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metru.

 • Voděodolná dle standardu IP66 (ostřikování silnými proudy vody ze všech směrů).

 • Všesměrový difuzér vytváří široký rovnoměrný světelný kužel s dosahem až 25 metrů.

 • Horní strana opatřena závěsným okem, neodymovým magnetem pro připevnění na cokoliv železného a závitem pro upevnění na stativ.

 • Rozměry 4,9 cm (průměr) x 9,7 cm (výška).

 • Váha 165 gramů (včetně akumulátoru).

 • Součástí balení je lucerna, akumulátor Fenix 18650 2600 mAh, náhradní o-kroužek, závěsná karabina a USB kabel.


Použití

Z výroby může být uvnitř lucerny na akumulátoru černá izolační krytka. Před prvním použitím ji z akumulátoru odstraňte. Pro zapnutí či vypnutí podržte boční tlačítko stisknuté po dobu 1 vteřiny. Šest stupňů výkonu bílého světla se cyklicky přepíná stisknutím tlačítka, červené světlo se aktivuje dvojitým rychlým stisknutím tlačítka. Dalším stisknutím přepnete do červeného blikacího režimu a dvojitým stisknutím se vrátíte zpět do režimů bílého světla.

Lucerna je vybavena funkcí prodloužení výdrže. Při delším použití v režimech turbo (400 lumenů) a vysoký (150 lumenů) lucerna postupně snižuje výkon v malých krocích pro dosažení delší doby svícení.

Upozornění na vybitý akumulátor - svítilna postupně automaticky přepne do nejnižšího režimu.

Nabíjení

Pro nabíjení lucerny odklopte gumovou krytku micro-USB konektoru. Připojte ji pomocí přiloženého USB kabelu do počítače, síťového USB adaptéru nebo USB adaptéru do auta. K nabíjení lze použít i standardní nabíječkou na mobilní telefon s micro-USB konektorem či powerbanku. Během nabíjení blikají indikační LED nad bočním tlačítkem a ukazují průběh nabíjení. Po skončení nabíjení zůstanou svítit.

Akumulátor netrpí paměťovým efektem, takže ho lze kdykoliv dobíjet a není nutné čekat až bude vybitý. Nabíjení plně vybitého akumulátoru trvá cca 2,5 - 4 hodiny (dle síly použitého nabíjecího zdroje).

Během nabíjení je možné lucernu zapnout pouze do režimu 40 lumenů.

Indikace stavu nabití baterie - po krátkém stisku tlačítka (lucerna musí být vypnutá) se aktivuje LED indikátor stavu nabití baterií nad ovládacím tlačítkem. Čtyři rozsvícené LED znamenají, že baterie je nabitá na více než 80%, tři rozsvícené 60-80%, dvě 40-60%, jedna 20-40% a jedna blikající značí že baterie je nabitá na méně než 20%.

Upozornění

 • Nerozebírejte sami zapečetěné části, poruší se tím záruka.

 • V případě použití jednorázových CR123A baterií se je nesnažte ve svítilně nabíjet.

 • Pokud svítilna bliká, nepřepíná na vyšší režimy výkonu, či se nerozsvítí, může to být jedním z následujících důvodů:
   - Akumulátor je téměř vybitý – nabijte ho.

   - Elektrické kontakty jsou znečištěné-očistěte je vatičkou namočenou v alkoholu.
   
  -  Bateriový uzávěr je povolený, dotáhněte ho.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
×

Splátková kalkulačka ESSOX